Ferforje Demir Korkuluk

Geçmişten günümüze gelen bir sanat olan Ferforje varlığını uzun yıllar sürdürmektedir. Çok eski yıllarda ferforje ustalarının yüksek ısılarda demiri döverek şekil vermesiyle ortaya çıkan ferforje ilk zamanlarda ev dekorasyonunda sadece pencere demirinde kullanılmaktaydı şimdi ev ve iş yerlerinin iç mekanlarında, dış mekanlarında ve bahçe bölümlerinde kullanılmaktadır.

Ferforje korkuluğu sağlam metalin sunduğu güvenlik ile estetik çizgilerin birleşmesi sayesinde pencerelere ferah ve güvenilir bir hizmet sunmakta.

Ferforje korkulukları kullanım yerlerine göre değişiklik göstermektedir. Apartman dairelerinde – site – villa – ve müstakil evlerde ferforje pencere korkulukları güvenlik sağlamanın yanında görsel dekorasyon amaçlı olarak da kullanılmaktadırlar.

Ferforjenin en önemli özelliklerinden biri de dayanıklı paslanmaz sağlam demirden yapılmasıdır. Bu sayede güvenli korkuluklar ve ferforje ürünler yapılabilir. Uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz, kolay temizlenen ferforje ürünleri yaşam alanlarınızın her yerinde kullanabilirsiniz.

Dayanıklı ve uzun süre dayanabilen, estetik motiflerle süslenebilen, demirin yüksek ateşte işlenmesi sayesinde ortaya çıkarılan şekillerdir.
Ferforje işçiliği çok eski zamanlarda saraylarda ya da devlet dairelerinde kullanılan el işçiliğidir. Demirin ısıtılması ve daha sonra soğutularak şekil verilmesi ile elde edilmektedir.

Tüm ferforje bahçe korkulukları – ferforje pencere korkulukları – ferforje bahçe kapısı ve benzeri gibi demir ferforje ürünlerini sizler için en dayanıklı malzemelerden yapılmaktadır. Fakat yine de ferforje ürünler her yıl mutlaka bir kere tamir veya bakımdan geçmelidir.

Ferforje ürünlerde hava şartlarına bağlı olarak zamanla boyalarında kabarma ve paslanma meydana gelmektedir. Böyle bir şey yaşanırsa, kabaran ve paslanan yerler kazınıp, paslanmayı önleyici boya ile boyanmalıdır.

Ferforje ürünleriniz uzun süre bakımı yapılmamışsa aşırı pas ve çürümelere maruz kalır, bu gibi durumlarda ferforje ürünün yerinden sökülüp “kumlama” diye tabir edilen ileri teknikli zımparalama işlemi gerçekleştirilmektedir.

İlk olarak uygulanacağı yerin koşullarına dikkat edilmesi gerekir. Uyum sağlamasının yanı sıra dayanıklılık ve görüntünün de ahenk içerisinde olması önemli özellikleri içerisindedir. Kullanım amacı ve kullanılacağı alan çok önemlidir. Özellikle seçilecek malzeme ve uygulanan işçilik çok önemlidir. Tüm bunlarla birlikte işlem sırasında ve montaj tamamlandığında temiz çalışılmış olması ayrı önem taşımaktadır.

Kalite

Faaliyet alanımızın her noktasında olmazsa olmaz unsur olarak kalite değerlerimizi, alternatif çözümler sunarak göstermekteyiz.

Çevre Bilinci

Topluma ve çevreye karşı sorumluluklarımızın bilincinde olarak ürün ve hizmetlerimizi sunmaktayız.

Hızlı Teslimat

Müşterilerimize belirtilen sürede ve koşullarda ürünlerimizi teslim ederek müşteri memnuniyetini sağlamaktayız.

Yaptığımız işler “AltanlarAlüminyum”

Faaliyet Alanlarımız