Genel Özellikler

Fransızca bir kelimeden gelen ferforje demirin yüksek ateşte dövülmesiyle şekillendirilmesi anlamına geliyor. Son derece sağlam olan ferforje hem ev içerisinde hem de dış mekanlarda rahatça kullanılabiliyor. Ferforje masa, sandalye gibi mobilya malzemelerinin yanı sıra ferforje aksesuar olarak da kullanılabiliyor. Özellikle en çok tercih edilen noktalardan bir tanesi de korkuluk olarak karşımıza çıkıyor. Üst katlarda ya da merdivenlerde korkuluk olarak kullanılan malzeme son derece sert ve dayanıklı olduğu için önemli bir güvenlik önlemi sağlıyor. İstenilen şekilde renklendirilebilen malzeme dış mekanlarda ise en çok balkon korkuluğu olarak kullanılıyor. Tasarım esnekliği sayesinde sadece iç mekanların değil dış mekanların dekorasyonunda da kullanılabiliyor.

Teknik Özellikler

  • Ferforje uygulamalar da kesim aşamasında montaj için belli kısımlar açılır ve uygulaması o şekilde yapılır. Ferforje ürünler de kilit ve kol yerleri özel yöntemleri ile hazırlanır.
  • Ferforje demiri kesim aşamasında açılan delikler aracılığı ile birbirine bağlanır.
  • Ferforje kanat yapımı esnasında ise 43mm x 33mm boydan eklenen profil demir kullanılmaktadır.Kapı bu yöntemle iç ve dış olarak ayarlanıp üretilir.
  • İsteğe bağlı olarak ahşap kullanımı ara ara yapılmaktadır.