Dış Cephe Kaplama

Dış cephe sistemleri binalara zarar veren yağmur, rüzgar, kar, günеş gibi dış hava koşullarına karşı bir koruma sunmakla beraber estetik olarak binаnın mimari tarzını tamamlamak için de kullanılmaktadır. Dış ceрhe kaplaması sеs iletimi en aza іndіrіrken, ısı ve su yalıtımı da sаğlаyаrаk bіnanın ömrünü de uzatır.Cephe Sistemleri ürün ve montaj şekli ile artık önem gören,  büyük bir pazar payına sahip sistem haline gelmiş bulunuyor. Markanın ve imajın her şey olduğu günümüzde özellikle kurumsal kimlik kazanmak isteyen şirket ve yapılar bina yüzeylerinde farklı kombinasyonlara sahip cephe kaplamalar kullanmaktadır. Bunun nedeni gayet açık ve nettir ki binanızın, dolayısıyla cepheniz misafirlerinizi karşılayan ilk yüzdür. Bu yüzü ne kadar estetik ve de hoş tutarsanız bir o kadar sağlam ve etkileyici bir izlenim bırakmış olacaksınız.

Cephe sistemlerini sadece görünüm ve reklam yüzü olarak görmek büyük bir hata olur. Kazandığınız şık ve estetik görünümün yanında size ve binanıza fayda sağlamış olursunuz. İlk etapta size sağlayacağı fayda çok açıktır ki enerjide verimlilik olacaktır. Cephe Sistemleri yaptırdığınız ilk aylardan itibaren faturanızda ki değişimi gözle görülür bir şekilde fark edecek ve ekonomik olarak hem bireysel hem de ülke olarak artı fayda sağlamış olacaksınız. Etkisini hemen hissedeceğiniz bir diğer fayda ise tabi ki ses yalıtımı olacaktır. Şehirleşmenin gerekliliği olarak iç içe geçmiş yaşamların en büyük negatif etkisi dışarıdan gelen gürültü ve bitişik bölümlerden yan taraflara gelen sesler. Bu sesler bazen duymak istemediğiniz gürültüler olmakla beraber, mahremiyet gerekliliği olarak duyulsun istemediğiniz seslerde olabilir. Bir diğer önemli konu ise Cephe Sistemleri sayesinde binanızın elde edeceği fayda olmalıdır, bina duvarlarınız kötü ve hava koşullarını ve dışarıdan gelen olumsuzlukları karşılayan cephedir. Tüm bu olumsuz durumlar zamanla bina duvarlarınızı yıpratır ve kolon içlerinin su almasına, demirlerin paslanmasına neden olur. İlk olarak iç duvarlarda boyada kabarma, pas kusması gibi olumsuzluklar neden olan bu durum her ne kadar görüntü olarak kapatılsa da içeride devam ederek binanızı içten içe çürütecektir. Yaptıracağınız Cephe Kaplama sayesinde ise binanız tüm olumsuzlukların dışında kalır ve bu durumları sırtlanmak zorunda olan cepheniz olur.

Kaplama malzemeleri çoğunlukla binanın tasarım ve estetik görünümüne uygun olarak seçilir ve montaja başlanır. Türkiye’de çoğunluk olarak ahşap – prekast -american siding – yalı baskı kaplamaları – kompozit – granit – alüminyum – doğal taş ve cam cephe kaplamaları tercih edilmektedir

  • Binaların dışına yapılan cephe kaplamaları binayı bir kabuk gibi sarmaktadır
  • Dışarıdan yapılan kaplama dış etkilere karşı binaları korumaktadır
  • Dış cephe kaplama uygulamalarında kullanılacak olan kaplama malzemelerinin kalınlığı artırılarak, ısı tasarrufunun artması sağlanmaktadır
  • Dış cephe kaplamaları uzun ömürlüdür

Dış cephe kaplama işlemleri küf – rutubet – nem gibi sorunların ve iç kısımlarda kabarmaların olduğu yerlerde de uygulanabilmektedir.

Tüm bunların yanında ısı ve ses yalıtımının ihtiyaç duyulduğu konut – toplu konut – kamu ve idari binalar da dahil olmak üzere her türlü yapılarda dış cephe kaplama uygulaması yapılabilmektedir.

Dış cephe kaplamalarında sadece dış cephe için özel üretilmiş olan Hekimboard dış levhalar kullanılmalıdır. Dış levhaların en büyük özelliği hava koşullarına göre özel formüller ile üretilmelerdir.

Dış cephe kaplamalarında Hekimboard fibercement levhaların montajı sırasında uygulanan izolasyon malzemeleri ile arasında 20/30 mm. hava boşluğu bırakılması faydalı bulunmaktadır.

Kalite

Faaliyet alanımızın her noktasında olmazsa olmaz unsur olarak kalite değerlerimizi, alternatif çözümler sunarak göstermekteyiz.

Çevre Bilinci

Topluma ve çevreye karşı sorumluluklarımızın bilincinde olarak ürün ve hizmetlerimizi sunmaktayız.

Hızlı Teslimat

Müşterilerimize belirtilen sürede ve koşullarda ürünlerimizi teslim ederek müşteri memnuniyetini sağlamaktayız.

Yaptığımız işler “AltanlarAlüminyum”

Faaliyet Alanlarımız