Genel Özellikler

Transparan cam cephe sistemi ; Bu sistemin en büyük özelliği cephe kaplama malzemesi olarak sadece şeffaf camın kullanılmasından ötürü iç ve dış ortam arasındaki görülebilirlik oranının maksimum düzeye çıkarılmış olması.

Cam, paslanmaz çelik veya epoksi boyalı demir taşıyıcı konstrüksiyon üzerine paslanmaz 4’lü, 3’lü, 2’li, 1’li çelik bağlantı elemanları (spider) ve paslanmaz rotiller ile monte ediliyor. Tutamaklar camın üzerine gelen stresi alıp çelik konstrüksiyona iletebilmek için hareket edebilen başlıklı olarak imal ediliyor.

Camın büyüklüğüne göre, statik hesap sonucu belirlenen kalınlıkta lamine, rodajlı, temperli cam kullanılıyor. Camlar arasında kalan fuga boşlukları toz tutmayan silikon ile tekniğine uygun olarak dolduruluyor.Transparan cephe, yapıya mimari bir tasarım ve estetik bir görünüş kazandıran giydirme cephe sistemi. Bu sistemin en büyük özelliği cephe kaplama malzemesi olarak sadece şeffaf camın kullanılmasından ötürü iç ve dış ortam arasındaki görülebilirlik oranının maksimum düzeye çıkarılmış olması.

Teknik Özellikler

Dışarıdan bakıldığında olabildiğince gün ışığından faydalanmak ve en modern cephe sistemi olan transparan cephe, paslanmaz boru veya paslanmaz profiller ile dikey kolonlar oluşturarak bazende statik hesap sonucunda elde edilen verilere göre yatay kiriş ihtiyaç halinde kullanılır böylece ana taşıyıcılar oluşturulur. Spider cam tutucular, paslanmaz konnektör ve spider kollar ise 4 lü spider, 3 lü spider, 2 li spider ve 1 li spider kullanılarak direklere montajı sağlamca kaynaklı veya civatalı olarak sabitlenir. Bu spider kollarada paslanmaz rotiller bağlanarak cam takmaya hazır hale getirilir.

– Estetik ve zengin bir görsellik

– Modern mimari anlayışı

– Temperli tek cam yada lamine çift cam özelliği